KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314273
nr 1431 4273
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, Södermalm. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 60x54cm, yttermått inklusive ram: 66x61cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 november 2021
kl 18:23:14
300 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska